8. DANI ANTUNA GUSTAVA MATOŠA U PLAVNI

U petak, 07. lipnja 2024. godine, u Plavni je održana Svečana akademija prigodom 110. obljetnice smrti velikoga hrvatskog pjesnika Antuna Gustava Matoša (Tovarnik, 13. lipnja 1873. – Zagreb, 17. ožujka 1914.), na kojoj su sudjelovali predstavnici Općine Tovarnik.
AGM kao nadahnuće moto je 8. Dana Antuna Gustava Matoša koji se, od 3. do 13. lipnja, održavaju na relaciji Tovarnik-Plavna-Beograd-Zagreb.
Suorganizatori ove manifestacije su Društvo hrvatskih književnika, Ogranak slavonsko-baranjsko-srijemski, Osijek, Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica, Općina Tovarnik, Hrvatsko kulturno-umjetničko-prosvjetno društvo Matoš – Plavna, Fondacija Antun Gustav Matoš, Beograd i Osnovna škola Antun Gustav Matoš Tovarnik uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Vukovarsko-srijemske županije i Općine Tovarnik.