POTPISANI UGOVORI O RADU ZA ZAPOSLENIKE U OKVIRU PROJEKTA ZAŽELI – BRINEMO O VAMA!

Temeljem Oglasa za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu “Zaželi – prevencija institucionalizacije – općina Tovarnik”  (KLASA: 112-04/24-01/2, URBROJ: 2196-28-01-24-1), od 22. travnja 2024. te nakon provedenog natječajnog postupka:

dana, 5. lipnja 2024. godine, potpisana su  26 Ugovora o radu (na određeno vrijeme), za zaposlenike u provedbi projekta „Zaželi – Brinemo o Vama“ u Općini Tovarnik.

 

Projekt se provodi u sklopu operativnog programa  „Učinkoviti ljudski potencijali“, “Zaželi – prevencija institucionalizacije“ , koji je financiran bespovratnim sredstvima

Europske Unije, iz Europsko socijalnog fonda plus.

 

Iznos projekta je 1.237.500,00 eura, a isti će se provoditi za vrijeme trajanja ugovora: od 15. ožujka 2024. – 15. ožujka 2027. godine

U provedbu projekta je uključeno najmanje 156 krajnjih korisnika (osoba starije životne dobi i osoba s invaliditetom), te 28 zaposlenika (26 radnica za pružanje potpore i pomoći, 1 administrativni i 1 operativni voditelj projekta).

Krajnjim korisnicima će tijekom provedbe projekta biti pružana pomoć i potpora u smislu olakšavanja svakodnevnih potreba, kao i poboljšanje njihove socijalne uključenosti u zajednicu, te će im se isporučivati paket higijenskih potrepština (mjesečno), za održavanje osobne higijene i higijene prostora stanovanja.

 

Tijekom provedbe projekta će se kontinuirano izvještavati PT1(Posredničko tijelo razine 1 – Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike) i PT2 (Hrvatski Zavod za zapošljavanje, Ured za financiranje i ugovaranje projekata EU),

o provedbi, napretku i rezultatima projekta, te je u tom smislu odgovornosti, načelnik Općine Tovarnik, g. Anđelko Dobročinac, pozdravio sve potpisnice Ugovora o radu, te im zaželio uspješnost u provedbi projekta, na zadovoljstvo svih uključenih u provedbu istoga.

 

Više o ESF+ i provedbi operativnih programa Zaželi – prevencija institucionalizacije na poveznici:  . https://esf.hr/esfplus

 

Skip to content