OPĆINI TOVARNIK ODOBRENA DVA NOVA PROJEKTA

Temeljem prijave na Pilot projekt javnog poziva jedinicama lokalne samouprave za sufinanciranje provedbe edukativnih, kulturnih i sportskih aktivnosti djece predškolske dobi i djece od I. do IV. razreda osnovne škole, Središnji državni ured za demografiju i mlade odobrio je Općini Tovarnik projekt u vrijednosti 26.100,00 eura.
Projektom će se sufinancirati održavanje glazbene škole, škole mažoret plesa te STEM radionica za djecu.
Svrha ovog projekta je financijsko rasterećenje obitelji s predškolskom i osnovnoškolskom djecom te poticanje jednakog uključivanja i povećanja obuhvata djece koja sudjeluju u edukativnim, kulturnim i sportskim aktivnostima što pridonosi njihovom cjelokupnom razvoju i obrazovanju.
Temeljem Javnog poziva za sufinanciranje projekata gradova i općina za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanje komunalnog standarda u 2024. godini, Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine odobrilo je Općini Tovarnik projekt Sanacija ceste u naselju Tovarnik u vrijednosti od 18.200,00 eura.
Poticanjem razvoja komunalnog gospodarstva te ujednačavanjem komunalnog standarda smatraju se aktivnosti na projektima koji će potaknuti ili pridonijeti boljem obavljanju komunalnih djelatnosti i pružanju odnosno isporuci komunalnih usluga te aktivnosti na projektima koji će pridonijeti podizanju razine javnih usluga i većoj kvaliteti življenja stanovnika na području pojedine jedinice lokalne samouprave.
Zahvaljujemo Središnjem državnom uredu za demografiju i mlade i Ministarstvu prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine na odobrenim sredstvima.