OPĆINI TOVARNIK ODOBREN PROJEKT ZA SUFINANCIRANJE UKLANJANJA OTPADA ODBAČENOG U OKOLIŠ

Temeljem Javnog poziva za neposredno su/financiranje uklanjanja otpada odbačenog u okoliš (tzv. „divlja odlagališta“) (JP ZO-1/2023), Općini Tovarnik odobrena su sredstva u maksimalnom iznosu od 110.000 eura za sanaciju divljeg odlagališta „Deponija Mrcinište“ u Tovarniku.
Ukupan iznos projekta procijenjen je na 151.642,50 eura čiji je cilj zaštita prirode i uređenje okoliša, ali i jačanje svijesti mještana o posljedicama koje nastaju nepropisnim odbacivanjem otpada u prirodu.
Projekt je uspješno prijavila Razvojna agencija TINTL, a sufinancira ga Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, kojima se ovim putem zahvaljujemo.
Detaljnije pogledajte u prilogu.