OBAVIJEST O IZVOĐENJU RADOVA ODRŽAVANJA DETALJNIH MELIORACIJSKIH GRAĐEVINA ZA ODVODNJU I NAVODNJAVANJE

Vodoprivreda Vinkovci d.d. obavještava o početku radova na održavanju detaljne kanalske mreže. Radovi na području Općine Tovarnik započinju u lipnju 2024. godine i periodično će trajati do 29. studenog 2024. godine.

Kako bi se radovi mogli izvoditi sukladno planu, molimo za suradnju i razumijevanje kada je u pitanju pojas potreban za održavanje kanalske mreže.

Člankom 139. Zakona o vodama (NN 66/19, 84/21, 47/23) propisano je sljedeće: “Uz građevine detaljne melioracijske odvodnje i građevine za navodnjavanje uspostavlja se pojas u širini od 3 metra od vanjskog ruba te građevine koji služi održavanju građevine (pojas za održavanje). U pojasu za održavanje poljoprivredna proizvodnja se obavlja na rizik vlasnika, odnosno zakonitog posjednika zemljišta.

U privitku se nalazi karta s naznačenim kanalima na kojima će se izvoditi radovi.

 

Skip to content