U četvrtak, 21. studenog Općinu Tovarnik posjetili su pripadnici hrvatske vojske. Razlog posjete je  Petnaesta hodnja Dočasničkog zbora Zapovjedništva za obuku i doktrinu „Fran Krsto Frankopan“ iz Osijeka i Dočasničkog zbora HV-a. Tim povodom posjetili su i Tovarnik te se poklonili  žrtvi svih mještana općine stradalih u Domovinskom ratu, zapalivši svijeću na spomen obilježju kod općinske zgrade.

Ovo je već petnaesta tradicionalna hodnja po redu, koja se odvija povodom sjećanja na junaštvo i žrtvu Vukovara i istočne Slavonije tijekom Domovinskog rata, pojasnili su vojnici, a prošla je kroz naselja na koja je agresor među prvima nasrnuo 1991. godine. Prije  paljenja svijeća održana je sveta misa u crkvi sv. Mateja, apostola i evanđeliste, te prigodno druženje u vjeronaučnoj dvorani. Goste su primili općinska načelnica Ruža Veselčić-Šijaković, predsjednik Općinskog vijeća Dubravko Blašković i župnik Stjepan Vukovac, koji su sudionike upoznali s općinom i događanjima iz 1991. godine.