ODRŽAN PROSVJED PROTIV KAMIONA NA DC46

Dana 10. svibnja održan je mirni prosvjed mještana Tovarnika i Ilače protiv prometovanja teških kamiona u tranzitu na državnoj cesti DC46, na dionici od Vinkovaca do Tovarnika. Ovaj problem traje već duži niz godina, a broj kamiona povećava se svake godine. U 2018. godini preko graničnog prijelaza Tovarnik prošlo je više od 225.000 kamiona u oba smjera. Stav mještana, ali i Općine Tovarnik je da je to nedopustivo i znatno utječe na sigurnost svih mještana. Zahtjevi koji su se mogli čuti na prosvjedu su vrlo jasni: vratiti kamione iznad 7,5 tona na autoput. Na taj način rješavaju se svi ostali problemi: prvi i osnovni je sigurnost mještana, a pogotovo djece, drugi problem je smanjenje zagađenja oranica smećem, treći problem smanjenje ogromnih kolona koje se stvaraju između Tovarnika i Ilače i četvrti problem uništavanje prometnice.

Očekuje se da će mjerodavni imati sluha za zahtjeve mještana i pomoći u rješavanju navedenih problema.

Leave a Comment

Skip to content