Održan 14. gospodarski forum Vukovarsko- srijemske županije

Dana 1. listopada 2021. godine, u Vili Tovarnik održan je gospodarski forum na temu Razvoj sela u novoj financijskoj perspektivi. Time je započelo obilježavanje 15. tovarničkog jesenskog festivala. Forum su uspješno organizirali Ured za međunarodnu suradnju TINTL, LAG Srijem, Općina Tovarnik, Općina Lovas, Vukovarsko- srijemska županija te RA Vukovarsko- srijemske županije. Nazočne su pozdravili domaćini foruma načelnik Općine Tovarnik Anđelko Dobročinac, te načelnica Općine Lovas Tanja Cirba, čije su se općine udružile u ovom pothvatu i organizaciji te se to u konačnici pokazalo uspješnim obzirom na broj predavača i posjetitelja foruma. Predavanja su održali voditeljica Odijela za istraživanje, razvoj i međunarodnu suradnju RA Vukovarsko- srijemske županije Vedrana Džoić, Domagoj Vidaković predsjednik EU centra, Mladen Markešić, voditelj Ureda TINTL; Albert Varga, voditelj LAG-a Srijem, Zdenko Podolar, direktor te Željko Cirba, zamjenik Agro-klastera d.o.o. i Luka Cvitan, upravitelj PZ JabukaHr.
Forum su obilježila i predavanja ravnatelja Uprave za potpore poljoprivredi i ruralnom razvoju iz Ministarstva poljoprivrede, gosp. Gorana Lipavića, na temu Budući Strateški plan i pametna sela, te gosp. Alena Hrustića, voditelja Odjela za proizvođačku organizaciju iz Ministarstva poljoprivrede.
Anita Jakovljević Drmić, prezentirala je projekt Enhancement of competitiveness of transational business competence centers and networks, financiran iz sredstava EU, a čiji je projektni partner Općina Tovarnik.
Zahvaljujemo svima na dolasku! Vidimo se slijedeće godine.

Skip to content