Obilježen dan stradanja Ilače i Tovarnika

U subotu 22. rujna svečano je obilježen Dan stradanja Ilače i Tovarnika. U Tovarniku je načelnica Općine izaslanstvom položila vijenac i svijeću ispred spomenika u centru.

Službeni protokol nastavljen je u Ilači gdje su izaslanstva županije, općine i branitelja položila vijence i svijeće. Molitvu je predvodio vlč. Ivan Đakovac, župnik u Ilači.

Ove godine imali smo čast da nas je posjetio i veliki broj mještana iz Sesvetske sopnice, čiji je mještanin, pripadnik 1. gardijske brigade, Robert Močiljanin, poginuo u Ilači 1991. braneći Hrvatsku. Izaslanstvo je predvodio Tomislav Radić, predsjednik vijeća mjesnog odbora Sesvetska sopnica.

Svetu misu u crkvi sv. Jakova, apostola u Ilači predvodio je fra Zdravko Dadić, župnik župe BDM Anđeoske iz Sesvetske sopnice.

Nakon svete mise upriličen je domjenak u Hrvatskom domu.

Dan stradanja Ilače organizirali su Općina Tovarnik i Udruga 4. bojne 3. gardijske brigade.