SANACIJA ŠTETA NA STAMBENIM OBJEKTIMA NASTALIH USLIJED JAKOG OLUJNOG NEVREMENA U SRPNJU 2023. GODINE – REKAPITULACIJA

Zamjenik župana koji obnaša dužnost župana Vukovarsko-srijemske županije, 05. srpnja 2024. godine, donio je Odluku o dodjeli sredstava pomoći za ublažavanje i uklanjanje posljedica prirodne nepogode nastalih u srpnju 2023. godine. Riječ je o trećoj po redu Odluci kojom se utvrđuje raspored sredstava pomoći odobrenih na teret posebnog dijela Državnog proračuna Republike Hrvatske za 2023. godinu, do ukupnog iznosa od 7.234.905,00 eura odobrenog Vukovarsko-srijemskoj županiji za hitnu sanaciju štete na stambenim objektima nužnima za život nastale uslijed jakog olujnog nevremena od 19. i 21. srpnja 2023. godine.

Ovom Odlukom Općini Tovarnik odobreno je 2.509,22 eura za sanaciju šteta na stambenim objektima na temelju računa koje su podmirile fizičke osobe u razdoblju od 19. srpnja do datuma kada je Općina Tovarnik počela izdavati potvrde za građevinski materijal, odnosno do 21. srpnja 2023. godine.

Prethodno navedeni iznos, bit će doznačen na račune fizičkih osoba u onom dijelu u kojem su ispunjeni uvjeti za raspodjelu sredstava po IV. kriteriju.

Općini Tovarnik je kroz sve tri Odluke o dodjeli sredstava pomoći za ublažavanje i uklanjanje posljedica prirodne nepogode nastalih u srpnju 2023. godine odobreno ukupno 207.639,25 eura.

Godinu dana nakon nesretnog događaja i prilično složenog administrativnog posla, u ime svih oštećenika s područja Općine Tovarnik, zahvaljujemo Vukovarsko-srijemskoj županiji na izdašnoj financijskoj pomoći, osobito za prva dva kriterija, kojom je omogućena hitna sanacija šteta na objektima koji su najviše pogođeni ovom strašnom nepogodom.