Potpisivanje ugovora “Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja- faza III”

26.03.2019 načelnica općine potpisala je ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekat #suDjeluj, sklopljen između Ministarstva rada i mirovinskog sustava i HZZ-a, na rok od godinu dana u kojem će biti uključeni branitelji sa našeg područja. Cilj projekta je jačanje znanja i stjecanje praktičnih vještina za upravljanje vlastitim idejama provedbom edukacija, savjetovanja i mentorstva, sve u cilju smanjenja velikog broja nezaposlenih branitelja. Svrha projekta je, pružiti podršku nezaposlenim braniteljima za aktivno uključivanje na tržište rada osiguravajući im nova znanja i vještine. Ciljana skupina su nezaposleni hrvatski branitelji i osobe sa invaliditetom koje će kroz koncept stjecanja znanja,vještina i iskustva kreirati dugoročne postavke za rješavanja problema nezaposlenosti. Projekat je financiran u bespovratnom iznosu od 465.290,00 kn, a financiran je iz europskog socijalnog fonda, operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014/2020. Zahvaljujemo uredu TINTL na prijavi projekta.

 

Leave a Comment

Skip to content