POSJET ZAGREBAČKOG KLUBA LIVANJSKIH STUDENATA

U subotu, 11. studenog 2023. godine, Općinu Tovarnik posjetili su članovi Zagrebačkog kluba livanjskih studenata. Posjet je predvodio umirovljeni bojnik Jakov Milanović-Brada, predsjednik Udruge ratnih veterana 109. vinkovačke brigade ZNG.

U sklopu posjeta, zapalili su svijeće i odali počast svim žrtvama Domovinskog rata ispred spomen obilježja u centru Tovarnika.

Načelnik Općine je zaželio dobrodošlicu gostima te im je ispričao o tužnoj sudbini 75 branitelja i civila koji su ubijeni u agresiji na Tovarnik 1991. godine.

Druženje je nastavljeno u općinskoj vijećnici tijekom kojeg je gostima uručena spomen-knjiga Svjedočim, koju su priredili prof. dr. sc. Milica Lukić i pokojni Antun Ivanković, a svjedoči o stradanjima i patnjama Hrvata i nesrpskoga stanovništva iz dvaju sela, Tovarnika i Ilače, u kojima su za vrijeme Domovinskog rata stradala 104 stanovnika, a među njima i jedini ubijeni svećenik u Domovinskom ratu Ivan Burik.

Skip to content