ODRŽAN 3. MEMORIJAL ŠUMA BRADARICA – JELAŠ

U subotu 14.4.2018. godine održan je “3. Memorijal šuma Bradarica -Jelaš”. Memorijal se održava povodom obilježavanja 26. obljetnice stradanja 3 pripadnika 109. brigade, među kojima su dvojica Tovarničana Ivica Šimunić i Jozo Budim.
Memorijal je krenuo u 9 sati polaganjem vijenca i svijeća ispred spomenika žrtvama Domovinskog rata i na groblju u Tovarniku, a završilo je u Đeletovcima gdje je održan komemoracijski skup i sveta misa u 12 sati. Poslije svete mise konjanici koji su sudjelovali u memorijalu kao i svi ostali prisutni uputili su se do šume Bradarica gdje su također položeni vijenci i svijeće.

Memorijal se održava 3. godinu zaredom, a obvezuje nas preživjele da se žrtva onih koji su dali svoj život za slobodnu Hrvatsku nikada ne zaboravi.

Pokrovitelji su bili Vukovarsko-srijemska županija, Općina Tovarnik, Općina Nijemci i Grad Ilok.

Leave a Comment

Skip to content