ODRŽANA 17. MEĐUNARODNA SMOTRA SVIRAČA TRADICIJSKIH GLAZBALA U ILAČI

U subotu 7.4.2018. godine u Ilači je, u organizaciji KUD-a “Matija Gubec” iz Ilače i ZAKUD-a Vinkovci, održana 17. po redu “Međunarodna smotra svirača tradicijskih glazbala Republike Hrvatske”.

Smotru je prigodnim riječima otvorila Marija Budimir, pročelnica upravnog odjela za kulturu i turizam VSŽ, a sve okupljene pozdravila je načelnica Općine Tovarnik Ruža Veselčić-Šijaković.

Na manifestaciji su nastupili: KUD “Antun Gustav Matoš” Tovarnik, Hrvatski gajdaški orkestar (samica, dvojnice, diplice, gajde), pučki pjesnik Đuro Kuveždić iz Ilače, KUD “Slavko Janković” Rokovci-Andrijaševci (samica), Jure Miloš (Bosna i Hercegovina, gusle, diple, svirale), KUD “Ivan Vitez Trnski” Nova Rača (bilogorske dude, samica i tambure), Gabrijel Županić (Donji Andrijevci, samica), gosti iz Bjelorusije (bjeloruske gajde i violina), dida Ivo i čika Pero (Tovarnik, samica), KUD “Josip Kozarac” Štitar (frula, dvojnice, diplice) i KUD “Dicmo” Dicmo, gosti iz Poljske (poljske gajde i violina).

Pokrovitelji smotre bili su Vukovarsko-srijemska županija i Općina Tovarnik.

Leave a Comment

Skip to content