NATJEČAJ ZA NAJBOLJU PRIČU NADAHNUTU ANTUNOM GUSTAVOM MATOŠEM

Prigodom obilježavanja 110. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša (Tovarnik, 13.06.1873. – Zagreb 17.03.1914.), Slavonsko-baranjsko-srijemski Ogranak Društva hrvatskih književnika, Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica i Općina Tovarnik, raspisuju Natječaj za najbolju neobjavljenu kratku priču nadahnutu djelima Antuna Gustava Matoša ili njegovim životom.

Priču je potrebno poslati, uz navedeno ime i prezime autora/ice, adresu, e-adresu, broj telefona/mobitela i kratku biografiju (do 1000 znakova), na službeni mail Ogranka: dhksbs@gmail.com do 30. travnja 2024. godine.

Suorganizatori će imenovati povjerenstvo sastavljeno od književnika i/ili književnih kritičara, koje će izabrati tri najbolje priče čiji/e će autori/ice, biti nagrađeni/e prigodnom poveljom i novčanim iznosom kako slijedi:

  1. nagrada 400 eura
  2. nagrada 300 eura
  3. nagrada 200 eura  

Proglašenje najboljih priča održat će se u Tovarniku u sklopu manifestacije 8. dani Antuna Gustava Matoša, u lipnju 2024.

Detaljnije o predmetnom natječaju, pogledajte na sljedećoj poveznici: Natječaj za najbolju priču nadahnutu AGM-om (dhk.hr)

Skip to content