ISPLAĆENE NOVČANE NAKNADE OBITELJIMA SA TROJE ILI VIŠE ŠKOLSKE DJECE

U četvrtak, 07. ožujka 2024. godine, u općinskoj vijećnici uručene su odluke o isplati novčane naknade obiteljima sa troje ili više školske djece.
Predmetnom odlukom dodijeljene su jednokratne novčane naknade obiteljima s troje ili više djece koja pohađaju osnovnu i/ili srednju školu u iznosu od 250,00 eura za troje djece, a za svako sljedeće dijete iznos je uvećan za 50,00 eura.
Odluka je važeća do kraja školske 2023./2024. godine.
Ovom mjerom Općina Tovarnik nastoji pomoći višečlanim obiteljima, što je potvrdio i načelnik Općine ističući kako su ulaganja u obrazovanje strateški okvir našeg razvoja. Uz kapitalne investicijske projekte izgradnje vrtića i sportske dvorane, nastojimo rasteretiti roditelje pri nabavi školske opreme i financiranja ostalih troškova.
Iako iznos pomoći nije velik, sigurno će razveseliti naše školarce kojima želimo puno uspjeha u daljnjem školovanju.
Ovim putem pozivamo roditelje koji još nisu predali zahtjev za ostvarivanje prava po ovoj odluci, da isto mogu učiniti do kraja tekuće školske godine.
Skip to content