Hodočašće blaženom Alojziju Stepincu

Vjernici Đakovačko-osječke nadbiskupije hodočastili su u subotu 3. ožujka bl. Alojziju Stepincu u Krašić, te zagrebačku katedralu. Među gotovo 6.000 prijavljenih vjernika u 109 autobusa bili su i naši mještani, župljni župe sv. Mateja iz Tovarnika, te župljani župe sv. Jakova iz Ilače. Ovo veliko nadbiskupijsko hodočašće održalo se pod geslom “Najsvjetliji lik si nam”, a povod je 120 godina od rođenja Alojzija Stepinca te 20. obljetnica proglašenja blaženim.

Svečanu hodočasničku sv. misu u zagrebačkoj katedrali predvodio je nadbiskup metropolit mons. Đuro Hranić uz koncelebraciju nadbiskupa u miru mons. Marina Srakića, pomoćnog zagrebačkog biskupa Mije Gorskog i stotinjak svećenika.

Prije toga, u župnoj crkvi u Krašiću, pobožnost je predvodio nadbiskup u miru mons. Marin Srakić, pod nazivom “Psalmodija Mučenika i Pastira”.

Leave a Comment

Skip to content