DVD Tovarnik proslavio blagdan svog zaštitnika, sv. Florijana

U subotu 4. svibnja DVD Tovarnik svečano je obilježio blagdan zaštitnika svih vatrogasaca, svetog Florijana. Okupljanje je započelo ispred DVD-a odakle su se vatrogasci u povorci uputili prema župnoj crkvi sv. Mateja, apostola i evanđeliste gdje je župnik Stjepan Vukovac predvodio sv. misu. Nakon sv. mise druženje je nastavljeno u prostorijama DVD-a uz prigodan domjenak i tamburaše.

DVD Tovarnik broji 36 članova, od kojih čak 32 s liječničkim pregledom, što znači da u slučaju potrebe za intervencijom ima veliki potencijal za pravovremenu i brzu reakciju. Kao što je poznato, DVD Tovarnik jedno je od najstarijih DVD-a u Hrvatskoj osnovano još davne 1877. godine, a 2017. godine proslavili su 140. godišnjicu djelovanja.

Hvala našim vatrogascima za trud i nesebičnost u zaštiti naših mještana i imovine i čestitamo im njihov dan!

Leave a Comment

Skip to content