8. DANI ANTUNA GUSTAVA MATOŠA

Društvo hrvatskih književnika, Ogranak slavonsko-baranjsko-srijemski, Osijek, Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica, Hrvatsko kulturno-umjetničko-prosvjetno društvo “Matoš” – Plavna, Fondacija “Antun Gustav Matoš”, Beograd, Osnovna škola Antuna Gustava Matoša Tovarnik i Općina Tovarnik, uz pokroviteljstvo Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Županije vukovarsko-srijemske i Općine Tovarnik pozivaju vas na 8. Dane Antuna Gustava Matoša Tovarnik-Plavna-Beograd-Zagreb.
Program obilježavanja 110. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša počinje u ponedjeljak, 3. lipnja 2024. godine, u 17:30 sati u prostoru Osnovne škole Antuna Gustava Matoša u Tovarniku.
Nakon polaganja vijenaca na bistu Antuna Gustava Matoša, u 18:00 sati u Vili Tovarnik, održat će se predstavljanje zbirke kratkih priča nadahnutih Antunom Gustavom Matošem, proglašenje dobitnika nagrada za najbolju kratku priču nadahnutu životom ili djelima Antuna Gustava Matoša te prigodni domjenak.