ZVUCI RODNOGA KRAJA

U subotu, 23.11.2019. godine, u prostorijama Vile Tovarnik, održana je tradicionalna manifestacija pod nazivom „Zvuci rodnog kraja“, kojom su članovi kulturno umjetničkog društva „Zavičajna zajednica BH Hrvata Tovarnik“, obilježili svoju 7. godinu postojanja.

U službenom dijelu programa mogli su se vidjeti običaji i tradicija Hrvata iz Bosne, ponajprije onih koji gravitiraju oko grada Žepča i okolice, a zatim i tradicija bosanske Posavine, koju su nam vjerno pokazali naši dragi gosti:

-HKUD „Naši korijeni“ iz Bistrice kod Žepča (BiH)

-HKUD „Tamburica“ iz Koraća kod Broda ( BiH)

-HKUD „Fra Ivo Šimić“ iz Novog sela-Balegovac ( BiH)

Goste je u ime općine pozdravila načelnica općine, g.Ruža V. Šijaković, a u ime članova ZZBH Hrvata Tovarnik, predsjednik Stipo Maričić.

U sklopu druženja upriličen je i domjenak za sve posjetitelje, a vesela atmosfera se nastavila sve do jutarnjih sati.

Za ugodno druženje i organizaciju manifestacije, zaslužni su članovi Zavičajne zajednice, a kao i svake godine, uz financijsku potporu Općine Tovarnik, te potporu tvrtke Agro Tovarnik.

Leave a Comment

Skip to content