ZAPOČELI RADOVI NA IZGRADNJI RECIKLAŽNOG DVORIŠTA

U Općini Tovarnik povodom Dana Općine svečano obilježen početak radova na izgradnji reciklažnog dvorišta i pristupne ceste. Kako bi ispunila zakonsku obvezu Općina Tovarnik je aplicirala i dobila EU sredstva za projekt „Izgradnja reciklažnog dvorišta na području Općine Tovarnik“.
Na reciklažnom dvorištu otpad će moći bez naknade odlagati samo fizičke osobe s područja Općine Tovarnik.
Glavni cilj izgradnje reciklažnog dvorišta je smanjenje količine otpada koji se odlaže na odlagalište, smanjenje broja divljih odlagališta, povećanje stope odvojeno sakupljenog komunalnog otpada s ciljem smanjenja plaćanja poticajne naknade (kazne), povećanje razine zaštite okoliša, te poboljšanje kvalitete života stanovnika Općine.

Leave a Comment

Skip to content