ODRŽANA MANIFESTACIJA “ZVUCI RODNOGA KRAJA”

Dana, 10. studenoga 2018., u Vili Tovarnik održana je kulturna manifestacija “Zvuci rodnog kraja” koju je organizirala Zavičajna zajednica BH  Hrvata iz Tovarnika povodom obilježavanja šeste godine postojanja.

Na manifestaciji su sudjelovali: KUD “Žepče” iz Zagreba; PZK “Dereventsko kolo” iz Zagreba; HKUD “Tamburica” iz Koraća; Zavičajna zajednica BH  Hrvata iz Tovarnika; Pjevačka izvorna grupa “Bukovački jarani” i Band Alen i Mateo iz Slavonskoga Broda. Osim izvođača,  manifestaciji su nazočili načelnica Općine Tovarnik, Ruža Veselčić Šijaković, zamjenik načelnice Jasmin Budinski, župnik tovarnički vlč. Stjepan Vukovac te brojni gosti i uzvanici.

Program je započeo zajedničkim kolom svih sudionika, pa je u jednom trenutku plesni podij bio premali za sve one koji su htjeli sudjelovati u kolu. Nakon nastupa uslijedila je večera za sve sudionike i posjetitelje, a zabava je trajala sve do jutarnjih sati.

Pokrovitelji manifestacije su bili Općina Tovarnik, Agro-Tovarnik i brojni manji donatori.

Leave a Comment

Skip to content