ODRŽAN 3. DAN RAJČICE

U subotu 24.08.2019. udruga Breskorka iz Tovarnika  je sa svojim članovima,  uz suradnju turističke zajednice grada Vukovara i gradske tržnice grada Vukovara i potporu Općine Tovarnik po treći puta održala “Dan rajčice” u Vukovaru. Udruga svake godine surađuje sa gradskom tržnicom, a ove godine, na prijedlog članova, pokrenuta je  i suradnja s turističkom zajednicom kako bi se što više promovirale stare sorte rajčice i među stranim turistima.  Na festivalu je bilo izloženo preko 60 vrsta starih sorti rajčica iz cijeloga svijeta u raznim bojama i okusima. Posjetitelji su po prvi puta imali priliku na festivalu kušati i domaći bećarac -sataraš koji je kuhan na gradskoj tržnici te se miris širio i dozivao brojne posjetitelje. Udruzi  se pridružio i ugostiteljski obrt smješten na gradskoj tržnici koji je pravio koktel od rajčica poznat pod nazivom Bloody Mary.

Leave a Comment

Skip to content