LAG SRIJEM OBJAVIO 1. NATJEČAJ ZA TIP OPERACIJE 6.3. “POTPORA RAZVOJU MALIH POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA”

LAG Srijem je 30. ožujka 2018. godine objavio 1. LAG Natječaj iz Lokalne razvojne strategije LAG-a Srijem 2014. – 2020. za tip operacije 6.3. Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava, a koji je sukladan tipu operacije 6.3.1. iz Programa ruralnog razvoja RH 2014.-2020.

Prihvatljivi prijavitelji su korisnici s područja LAG-a Srijem, tj. s područja:

• Grada Iloka,
  • Naselja Mirkovci (dio Grada Vinkovaca),
  • Naselja Sotin i Lipovača (dio Grada Vukovara),
  • Općine Bogdanovci,
  • Općine Borovo,
  • Općine Lovas,
  • Općine Negoslavci,
  • Općine Nuštar,
  • Općine Stari Jankovci,
  • Općine Tompojevci,
  • Općine Tordinci,
  • Općine Tovarnik,
  • Općine Trpinja.

Prihvatljivi prijavitelji moraju imati sjedište ili prebivališe na području LAG-a Srijem.

Rok za podnošenje prijava projekata je od 16. travnja 2018. do 18. svibnja 2018.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava po ovom LAG Natječaju iznosi 1.898.526,00 kn, a visina potpore po nositelju projekta iznosi 15.000 €, odnosno 111.678,00 kn.

Potpora se isplaćuje u dva jednaka dijela, prva rata nakon donošenja Odluke o dodjeli sredstava, Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, a druga nakon provedenih aktivnosti.

Potpora za ovaj tip operacije može se dodijeliti samo jednom u cijelom vremenu trajanja Programa.
Prihvatljivost nositelja projekta te sve ostale potrebne informacije o načinu prijave mogu se pronaći u LAG Natječaju.

Za potrebe pripreme potencijalnih prijavitelja na ovaj LAG Natječaj, LAG Srijem će organizirati animacijske radionice.

Raspored animacijskih radionica će uskoro biti objavljen.

Tekst LAG Natječaja kao i ostala prateća dokumentacija nalaze se na sljedećoj poveznici. http://www.srijem.info/index.php?news=473