GDJE SI BIO ’91.? – EMISIJA O BRANITELJU MATI VIDAKOVIĆU

U nastavku pogledajte podcast o branitelju Mati Vidakoviću, koji je u obranu svoje Ilače krenuo 1991. godine sa 16 godina i improviziranim oružjem.
U sastavu 109. brigade sudjelovao je najprije u obrani Nijemaca, a zatim Komletinaca. Kada je došla zapovijed da se maloljetnici moraju demobilizirati, prešao je u HOS s kojim je preživio pad Bosanske Posavine i nastavio ratovati u srednjoj Bosni do 1993. godine. Tada odlazi u Pume i ostaje u njima sve do 2023. godine. S Pumama je prošao niz operacija – od Zime-94 preko Ljeta-95 i Oluje do Maestrala i Južnog poteza. Mato nije tip od kamere i nikada nije pričao svoju ratnu priču. Do sada.
Snimanje ovog podcasta financijski je pomogla Općina Tovarnik na čelu s načelnikom Anđelkom Dobročincem.
Skip to content