ĐAKONSKO REĐENJE U ĐAKOVAČKOJ KATEDRALI

Na Misijsku nedjelju, 20. listopada 2019. godine, u đakovačkoj katedrali, polaganjem ruku i posvetnom molitvom nadbiskupa Đure Hranića, red đakonata primio je župljanin župe sv. Mateja, apostola i evanđeliste iz Tovarnika Matej Perić. Osim njega red đakonata primili su i Matija Anušić iz Slavonskog broda te Tomislav Vojnić iz Tavankuta za Subotičku biskupiju.

Un nadbiskupa Đuru Hranića na misnom slavlju sudjelovali su pomoćni biskup Ivan Ćurić, brojni svećenici iz Đakovačko-osječke nadbiskupije i Subotičke biskupije, te brojni drugi.

Na misi ređenja nazočili su i rodbina, prijatelji i župljani ređenika, pa tako i našeg Mateja. Mateju i ostalim novozaređenim đakonima čestitamo na ređenju i želimo da i dalje ustraju na svom putu do ređenja za svećenika, a možda i dalje.

 

Leave a Comment

Skip to content