B2B susret projekta centrikomNET-umrežavanje proizvođača zelenog graha

U organizaciji Općine Tovarnik i Ureda za međunarodnu suradnju TINTL, u četvrtak, 21.04.2022. u Vili Tovarnik, održana je radionica o „Organiziranoj proizvodnji slavonskog zelenog graha“. U sklopu radionice, održan je B2B susret (umrežavanje proizvođača zelenog graha) kao aktivnost projekta „centrikomNET – Povećanje konkurentnosti transnacionalnih centara poslovnih kompetencija i mreža“ koji je usmjeren na razvoj i unaprjeđenje inovativnih modela za povećanje konkurentnosti poljoprivrednika. Načelnik Općine Tovarnik, gospodin Anđelko Dobročinac predstavio je mjere za razvoj poljoprivrede za 2022. godinu. Tvrtka Čizmić-zastupanje d.o.o. predstavila je strojeve koji su nabavljeni kroz projekt centrikomNET: stroj za podrezivanje graha te stroj za okretanje-sakupljanje graha. Direktor Eko grude d.o.o., gospodin Željko Miličević imao je prezentaciju na temu: Agrotehnika proizvodnje zelenog graha. Pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu Vukovarsko-srijemske županije, gospodin Andrija Matića, zamjenik direktora Agro-klastera d.o.o., gospodin Željko Cirba i Načelnik Općine Tovarnik, gospodin Anđelko Dobročinac, pridružili su se panel raspravi koju je vodio gospodinu Mladenu Markešiću, direktoru Ureda za međunarodnu suradnju-TINTL. Tema panel rasprave bila je: Što nam nosi umrežavanje u poljoprivredi? Prednosti i nedostaci. Sudionici su razmijenili svoja iskustva o mogućnostima povezivanja na domaćem i stranom tržištu. Po završetku radionice podijeljene su potvrde polaznicima edukacija: „Prerada povrća“ i „Zaštita biljaka“ održanim u sklopu projekta centrikomNET.

Projekt centrikomNET implementiraju vodeći partner Općina Stari Jankovci s partnerima Općinom Tovarnik, Razvojnom agencijom Žepče, Unijom poslodavaca Crne Gore i Centrom kompetencija d.o.o. za istraživanje i razvoj. Projekt je odobren u okviru drugog poziva za dostavu projektnih prijedloga u okviru Programa prekogranične suradnje INTERREG IPA CBC Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014.-2020., a sufinanciran je sredstvima ERDF i IPA II fondova Europske unije.

 

Skip to content