12. Tovarnički jesenski festival

Općina Tovarnik i Odbor za provedbu festivala pozivaju vas na „12. tovarnički jesenski festival“ koji će se ove godine održati 29. i 30. rujna u centru Tovarnika na prostoru malonogometnog igrališta.

U sklopu Festivala održavaju se brojna natjecanja: natjecanje za najtežu bundevu, natjecanje za najdužu tikvu, natjecanje za najbolje skuhani zeleni grah i natjecanje za najbolje skuhani pekmez. Pozivamo sve udruge, pravne osobe i zainteresirane pojedince da se prijave na navedena natjecanja i osvoje vrijedne novčane nagrade.

Na Festivalu će kao i do sada sudjelovati veliki broj izlagača pekmeza, rakija, likera, vina, bundeva, meda, rukotvorina i drugih proizvoda. Također, održati će se i slikarska kolonija.

Za sve sudionike i posjetitelje osiguran je besplatan ručak – kuhani grah. U večernjim satima kulinarska atrakcija – bik s ražnja.
Također, predstavit će se i brojna kulturno umjetnička društva, pučki pjesnik Đuro Kuveždić, te bać´ Roka i did´ Tunja.

U petak 29. rujna u 20:00 sati nastupaju Sinovi ravnice, a u subotu 30. rujna, također u 20:00 sati Colonia.

Prijavnice za sudjelovanje u natjecanjima, kao i za štandove možete preuzeti osobno u Općini Tovarnik ili na našim web stranicama.

Program događanja

29.09. PETAK

20:00 koncert “Sinovi ravnice”

30.09. SUBOTA

od 10:00 kuhanje graha i pekmeza
od 14:00 ocjenjivanje graha
besplatan ručak za sve
od 15:00 ocjenjivanje pekmeza i vaganje bundeva
17:00 svečano otvorenje Festivala i proglašenje pobjednika
17:30 nastup KUD-ova, modna revija, bać Roka i did Tunja, pučki pjesnik Đuro Kuveždić
od 18:00 kulinarska atrakcija – bik s ražnja
20:00 koncert “COLONIA”

Sponzori: Agro-Tovarnik d.o.o., Čazmatrans Vukovar d.o.o., Vinkovački vodovod i kanalizacija, Pekara Tovarnik.

Pokrovitelji: Županija Vukovarsko-srijemska, Grad Vukovar, Općine: Punat, Stari Jankovci, Lovas, Nuštar, Ivankovo, Andrijaševci, Tompojevci, Nijemci, Negoslavci.

Medijski pokrovitelji: Hrvatski Radio Vukovar, Vinkovačka TV i Glas Slavonije.

Dođite i uživajte na 12. tovarničkom jesenskom festivalu!

PRIJAVNICE

prijavnica_za_najbolji_pekmez_2017.