Udruga hrvatskih branitelja Lučonoše Domovinskog rata izdala dokumentarni film

Udruga hrvatskih branitelja Lučonoše domovinskog rata iz Kaštela, osnovana 2009.godine s namjerom da se ne zaboravi domovinski rat, branitelji i prvi hrvatski predsjednik, odnosno svi koji su dali svoj život za Hrvatsku izdala je glazbeni spot te dokumentarni film u kojemu su prikazana brojna mjesta u kojima su Lučonoše zapalile svijeće za poginule branitelje. Među njima je i Tovarnik, koji su posjetili u proljeće ove godine.

Osim odavanja počasti paljenjem svijeća, članovi udruge predstavili su predstavnicima Općine i himnu Lučonoše koju je napisao Ante Nadomir Tadić Šutra, a uglazbili Sinovi Hercegovine. Predsjednik Lučonoša Ante Duvnjak rekao je da je bilo dosta poteškoća tijekom stvaranja cijele priče, no Lučonoše nisu odustali, a rezultat je prekrasan video koji su snimili. Ante Duvnjak kaže da su na ovakav način, prolazeći cijelu Hrvatsku od istoka do juga, kao i hodočašćima, primjerice u Rim, napravili više od 15.000 kilometara.

 

Leave a Comment

Skip to content