Početak hodočasničke sezone u Svetištu Drage Gospe Ilačke

Na prvu subotu Marijinog mjeseca svibnja svečanom sv. misom, koju je predvodio domaći župnik i upravitelj svetišta vlč. Ivan Đakovac, započela je hodočasnička sezona u svetištu Drage Gospe Ilačke.
Prije sv. mise hodočasnici su imali priliku za pobožnosti Blaženoj Djevici Mariji, te za svetu ispovijed za koju su pristigli svećenici iz tri susjedna dekanata.

Župnik Đakovac zahvalio se svima koji časte i pohode Dragu Gospu Ilačku i koji su njeni vjerni štovatelji. Posebno je pozdravio prijavljene skupine iz Drenja, Županje i Osijeka te hodočasnike iz susjednih mjesta.
Ilačko svetište otvoreno je sve do kraja listopada, a osim redovitih hodočasničkih svetih misa koje se služe svake prve subote u mjesecu, za Veliku i Malu Gospu, te za Dan bolesnika, moguć je i organizirani obilazak svetišta i Bogoslužje uz prethodni dogovor sa župnikom.

Leave a Comment

Skip to content